- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
Zaproszenie na posiedzenie kliniczne, 26 kwietnia 20…

W czwartek, 26 kwietnia 2018 r. o godz. 12.30 w sali 236 im. płk. prof. Stanisława Pokrzywnickiego (II p.) odbędzie się posiedzenie kliniczne nt.„Aktualne wytyczne a nowe możliwości diagnostyki i leczenia”, na które serdecznie zapraszają Dyrekcja oraz Kierownik Ośrodka Klinicznego Chorób Serca i Naczyń ppłk dr hab. n. med. Paweł Krzesiński.
Czytaj więcejVIII Konferencja im. W. Lubińskiego „Wpływ zanieczys…
Czy mamy świadomość jaki wpływ ma smog na nasze zdrowie, jakie są konsekwencje wdychania zanieczyszczonego powietrza, jakie schorzenia już stały się faktem na skutek długotrwałej ekspozycji na smog? Te i inne pytania stawiają sobie naukowcy, eksperci z zakresu medycyny, inżynierii środowiska i zdrowia publicznego podczas ósmej już edycji konferencji naukowej „Dum Spiro Spero” im...
Czytaj więcejRekrutacja na I rok Studiów Doktoranckich 2018/2019

Informujemy, że rozpoczął się nabór na stacjonarne i niestacjonarne studia doktoranckie w Wojskowym Instytucie Medycznym w roku akademickim 2018/2019. Warunki i tryb rekrutacji określa Uchwała Rady Naukowej nr 82/VI/2018 z dnia 21 lutego 2018 r. w sprawie ustalenia warunków i trybu rekrutacji na studia doktoranckie w Wojskowym Medycznym w roku akademickim 2018/2019. Rekrutacja na studia...
Czytaj więcejZapraszamy do nowego Gabinetu Stomatologicznego WIM
Możemy zaproponować bardzo szeroką ofertę dla dorosłych i dzieci. Przyjaźnie przygotowane wyceny usług powodują, że po wyjściu z gabinetu nawet portfel nie boli! Na stronie poradni przygotowaliśmy też wiele informacji przydatnych dla pacjentów.
Czytaj więcejBADANIA LABORATORYJNE NIE TYLKO DLA PACJENTÓW WIM

Szybciej, niż w wielu innych punktach pobrań. W bardzo szerokim zakresie. W szpitalu przy Szaserów można wykonywać odpłatne badania laboratoryjne. Pobieranie krwi lub oddawanie materiału do analizy odbywa się w Oddziale Przyjęć. W ten sposób bezproblemowo można wykonać zestaw badań niezbędnych do zakwalifikowania do zabiegu chirurgicznego czy specjalistycznych badań (np. tomografii czy PET). Wyniki można...
Czytaj więcejKurs doskonalący dla Ratowników Medycznych - jedyni …

Niniejszym mamy przyjemność poinformować Państwa, iż Centrum Kształcenia Podyplomowego, Doskonalenia Zawodowego i Symulacji Medycznej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie jest jedynym podmiotem w województwie mazowieckim, oraz jednym z dwóch w Polsce, który uzyskał zgodę na prowadzenie kursów doskonalących dla ratowników medycznych w 2018 r.
Czytaj więcejPolskie firmy wspierają proces leczenia i rehabilitacji weteranów
Być żołnierzem z pewnością brzmi dumnie, bo zawód ten od lat znajduje się w grupie zawodów cieszących się największym zaufaniem społecznym. Dla większości obywateli bycie żołnierzem kojarzy się z mundurem, paradami wojskowymi, poligonem i od kilku lat z misjami wojennymi w Iraku i Afganistanie. Udział w działaniach wojennych podczas misji dla wielu żołnierzy zakończył się poważnymi ranami fizycznymi i problemami psychicznymi. Ciało regeneruje się dosyć szybko, chociaż nie zawsze idealnie. Dużo gorzej jest z psychiką.
Te niewidoczne dla otoczenia rany psychiczne goją się latami i często nigdy nie ulegają zabliźnieniu. Nie jest to problem tylko polskich żołnierzy. Armia i społeczeństwo amerykańskie od czasu wojny w Wietnamie stara się jak najwydajniej wspierać procesy leczenia i rehabilitacji psychicznej amerykańskich weteranów wojennych. Celem tych działań jest umożliwienie żołnierzowi powrotu z wojny do domu poprzez odzyskanie umiejętności życia w domu rodzinnym, rozmawiania z bliskimi i sąsiadami o codziennych sprawach, angażowania się w codzienne obowiązki domowe. W Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii terapeuci zajęciowi od lat starają się realizować tego typu programy rehabilitacyjne. Od grudnia 2017 r. dzięki wsparciu polskich firm AMW SINEVIA SP. Z O.O. z siedzibą w Nowym Dworze Mazowieckim i AMICA S.A. z siedzibą we Wronkach, weterani hospitalizowani w KP,SB i P oraz pozostali pacjenci będą mogli uczestniczyć w zajęciach kulinarnych z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu AGD oraz organizować spotkania przy ognisku i grillu. Firma AMW SINEVIA wybudowała nieodpłatnie miejsca grilowo – ogniskowe na terenie ogrodu kliniki, a firma AMICA S.A. przekazała nowoczesny sprzęt AGD dla potrzeb organizacji tzw. strefy gastronomicznej dla celów rehabilitacji pacjentów. W oficjalnym przekazaniu darowizn uczestniczyli reprezentujący firmę AMW SINEVIA Tomasz Dziurzyński – prezes zarządu i Marek Jassak wiceprezes zarządu oraz reprezentujący firmę AMICA Dyrektor Organizacji i Bezpieczeństwa Henryk Szlachetka. W imieniu weteranów hospitalizowanych w Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii serdecznie dziękujemy obu firmom za okazaną pomoc i wsparcie.